Acasă » 2015 » Decembrie » 13 » Handbal - optimile de finala
10:01 AM
Handbal - optimile de finala

Campionatul Mondial de Handbal Feminin (Danemarca 2015)

GRUPA A (la Herning):

Etapa I: 

Muntenegru-Serbia 28-28,

Ungaria-Tunisia 39-20,

Danemarca-Japonia 30-21.

 

Etapa a 2-a

Muntenegru – Japonia 29 - 23,

Serbia – Ungaria 26 - 32,

Danemarca – Tunisia 32 - 20.

 

Etapa a 3-a

Japonia – Tunisia 31 - 21

Muntenegru – Ungaria 32 - 15

Danemarca – Serbia 29 – 20

 

Etapa a 4-a

Muntenegru – Tunisia 37 - 26

Serbia – Japonia 27 - 22

Ungaria – Danemarca 19 – 22

 

Etapa a 5-a

Ungaria – Japonia 31 – 21

Tunisia – Serbia 21 – 43

Danemarca – Muntenegru 21 – 23

Clasament

1.Muntenegru – 9 p

2.Ungaria 8 p

Danemarca 6 p

4.Serbia – 5 p

5.Japonia – 2

6.Tunisia 0

 

GRUPA B (Naestved)

Etapa I: 

Olanda-China 42-21,

Cuba-Polonia 22-27,

Suedia-Angola 37-23;

 

Etapa a 2-a

China – Cuba 39 - 30,

Angola – Olanda 24 - 37, 

Suedia – Polonia 31 - 30.

 

Etapa a 3-a

Cuba – Angola 23 - 38

Polonia – China 29 - 24

Suedia – Olanda 28 – 28

 

Etapa a 4-a

Cuba – Olanda 23 - 45

Angola – Polonia 27 - 29

Suedia – China 47 – 28

 

Etapa a 5-a

China – Angola  29 – 32

Olanda – Polonia 31 – 21

Cuba - Suedia 25 – 39

Clasament

1.Olanda – 9 p

2.Suedia -9 p

3.Polonia – 6 p

4.Angola – 4 p

5.China – 2 p

6.Cuba – 0 p

 

 

GRUPA C (Kolding)

Etapa I: 

Argentina-Congo 23-15 ,

Franța-Germania 30-20 ,

Brazilia-Coreea de Sud 24-24;

 

Etapa a 2-a

DR Congo - Brazilia 11 - 26,

Franţa - Coreea de Sud 22 – 22,

Germania - Argentina

 

Etapa a 3-a

Coreea de Sud – Congo 35 - 17

Franta – Argentina 20 - 12

Brazilia – Germania 24 – 21

 

Etapa a 4-a

Argentina – Brazilia 19 - 23

Franta – Congo 29 - 16

Germania – Coreea de Sud 40 – 28

 

Etapa a 5-a

Argentina – Coreea de Sud 22 – 29

Brazilia – Franta 21 – 20

Congo – Germania 21 – 37

 

Clasament

1.Brazilia 9 p

2.Franta 7p

3.Germania 6p

4.Coreaa de Sud  6p

5.Argentina 2p

6.Congo 0p

 

GRUPA D (Frederikshavn)

Etapa I: 

România-Puerto Rico 47-14 

Spania-Kazakhstan 31-10

Norvegia-Rusia  25-26.

 

Etapa a 2-a

România - Kazahstan 36 – 20,

Rusia - Spania 28 - 26,

Norvegia - Puerto Rico

 

Etapa a 3-a

Rusia - Puerto Rico 45 - 18,

România - Spania 18 - 26,

Norvegia - Kazahstan 40 - 19

 

 

Etapa a 4-a

Kazahstan - Rusia 19 - 42

Puerto Rico - Spania 13 - 39

România - Norvegia  22 - 26

 

Etapa a 5-a : 

Kazahstan - Puerto Rico 27 - 30

România - Rusia 27 - 30

Spania - Norvegia 26 - 29

 

Clasament

1.Rusia – 10 p

2.Norvegia – 8p

3.Spania – 6 p

4.Romania – 4 p

5. Puerto Rico – 0 p

6.Kazastan – 0 p

 

 

Optimi

Duminica 13 decembrie

Brazilia – Romania

Germania – Norvegia

Olanda – Serbia

Danemarca – Suedia

Luni, 14 decembrie

Spania – Franta

Polonia – Ungaria

Rusia – Coreea de Sud

Muntenegru - Angola

Categorie: Sport | Vizualizări: 119 | Adăugat de: mcteo | Rating: 0.0/0
Total comentarii : 0
avatar